Wycieczka zagraniczna – uczniowie klasy IV i V lecą do Londynu!

To już druga szkolna wycieczka zagraniczna. W roku 2019 nową tradycję w Szkole Słonecznej otworzyła podróż do Rzymu. Marcowa wycieczka na tereny Monarchii Brytyjskiej jest kolejnym etapem edukacji językowej i kulturowej w naszej szkole. Przede wszystkim program ten rozwija kompetencje kluczowe uczniów. Są to najważniejsze i najbardziej podstawowe umiejętności, które człowiek powinien rozwijać w trakcie swojego życia, żeby osiągnąć sukces w życiu zawodowym i prywatnym. Są to m.in.: porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje społeczne oraz ekspresja kulturalna. Podczas wyjazdu uczniowie będą wykonywać serię zadań językowych związanych z odwiedzanymi miejscami. To da im realną szansę skonfrontowania swoich umiejętności językowych, a także poszerzenia wiedzy na temat Wielkiej Brytanii.

Wycieczka zagraniczna do Londynu obejmuje zwiedzanie atrakcji takich jak: Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey. Uczniowie zobaczą także Downing Street, House of Guards, St James’s Park, Trafalgar Square, National Gallery, Piccadilly Circus, Tate Modern. W programie także Science Museum, Natural History Museum, Hyde Park, Oxford Street. Have a great trip!