Działania na rzecz lokalnej społeczności

Wspieramy lokalny projekt edukacyjno-kulturowy „Filharmonia dla Dzieci”. Koncerty cieszą się ogromnym powodzeniem. Bilety wyprzedawane są przed czasem, tworzą się listy rezerwowe, a możliwości odkupienia wejściówek nierzadko poszukuje się także przez Facebook. Koncerty odbywają się od września 2017 r., a dotąd uczestniczyło w nich 10 tys słuchaczy małych i dużych.  Nasza Słoneczna Szkoła jest od początku wyłącznym edukacyjnym partnerem projektu.

W każdym miesiącu koncerty przedstawiają inny pomysł na muzyczne zabawy, występują tu świetni artyści. ?Trzeba bywać, żeby nauczyć się bywać, trzeba doświadczać sztuki żeby kształtował się smak i indywidualny gust, i dobrze się trzeba przy tym bawić żeby sztuka oznaczała  radość i przyjemność. To uczy dzieci swobodnego poruszania się po świecie kultury i sztuki w przyszłości, a bez tego trudno mówić o dobrej edukacji? mówi Anna Szarek, twórczyni i dyrektor projektu (również twórczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku ? Koncerty Mistrzów). Tradycją są kolorowe koncertowe książeczki, które dostają wszystkie dzieci, a które pozwalają utrwalić w domu ? także przez zabawę, kolorowanki, zgadywanki? wiedzę zdobytą podczas koncertu. Na koncertach bawią się też dobrze Rodzice i Dziadkowie, zdarza się, że przybywają bez dzieci- po prostu posłuchać różnorodnej pięknej muzyki i poznać nowe ciekawostki ze świata kultury. Szkoła Słoneczna udostępnia także swoje sale oraz plac zabaw, oczywiście po koncercie.

Projekt jest dofinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego, partnerem działań Fundacji jest firma Nuctech S.A.