Konkursy przedmiotowe

Szkoła Słoneczna dba o to, aby uczniowie i nauczyciele regularnie brali udział w zewnętrznych konkursach przedmiotowych. Korzyści: Rodzic wie, jaki poziom edukacji zapewniamy w naszej szkole. Nauczyciel otrzymuje potwierdzenie skuteczności swoich metod oraz prowadzi obiektywny monitoring postępów. Uczniowie mogą ubiegać się o słoneczne stypendia naukowe

Matematyka

PAŹDZIERNIK 2021: Ogólnopolski Konkurs Matematycznych Interaktywnych Zadań Optymalizacyjnych ?Maks Matematyczny?.
Laureat: Mikołaj z kl. 5 zajął II miejsce w kraju oraz I miejsce na Mazowszu. Otrzymał srebrny medal oraz nagrodę finansową.
Uczennice wyróżnione: Karolina z kl. 6 (32 miejsce w kraju oraz 11 na Mazowszu) oraz Marta z kl. 6 (101 miejsce w kraju i 39 miejsce na Mazowszu). Maks Matematyczny jest oryginalną koncepcją konkursu matematycznego, wymagającego przede wszystkim umiejętności (nie wiedzy).

Język angielski

LISTOPAD 2021: Uczennice klasy VI: Karolina oraz Olivia zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego UNDERSTAND. Karolina zdobyła 1 miejsce, złoty medal, oraz nagrodę finansową. Olivia zajęła 2 miejsce, zdobyła srebrny medal i również nagrodę finansową. Pozostali uczniowie i uczennice klasy 6 zajęli również wysokie miejsca: Marta ? 17 miejsce, Michalina ? 22 miejsce, Rafał ? 25 miejsce, Aleksander 34 miejsce, Jan ? 37 miejsce.

UNDERSTAND jest wyjątkowym konkursem opartym o umiejętności rozumienia języka angielskiego. Podczas zawodów odbywających się w szkole, uczeń ma do odsłuchania i rozwiązania 24 zadania o różnym poziomie trudności. Udziela w nich odpowiedzi w formie wybrania 1 z 5 proponowanych odpowiedzi. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 3 oraz uczniów szkół średnich, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku. Zadania konkursowe są różnego typu oraz zróżnicowanej trudności, ale dopasowane poziomem do kategorii wiekowej uczestników. Ostatecznie w konkursie wzięło udział blisko 2100 uczniów z około 200 szkół w tym 49 uczestników klas 6.

Wszystkim uczestnikom oraz Rodzicom Gratulujemy !!!  To świetne, wysokie wyniki! Gratulujemy również Pani Monice która tak dobrze naszą klasę 6 przygotowała !

Wyniki w roku szkolnym 2019/2020

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „LEON” sesja jesień 2019 r., Wyróżnieni uczniowie  SSP zajęli miejsca w pierwszej „10” w Polsce, a dokładniej miejsca od 1 do 9. Wyróżniono 7 uczniów, głównie z klasy 2,3 i 4.

Konkurs ogólnopolski ?Olimpusek? sesja zimowa w dniach 8-9.01.2020 r.
Dyplom laureata dla ucznia klasy  III (8 miejsce w Polsce). 9 naszych uczniów w pierwszej „30” w Polsce.

Wyniki w roku szkolnym 2018/2019

W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym LEON, uczniowie klasy I zajęli 5, 6, 7 i 8 miejsce w skali kraju. Miejsce 4 w Polsce należy natomiast do uczennicy naszej klasy IV.

Ogólnopolski konkurs matematyczny ?Sesja z plusem?: Uczniowie klasy IV osiągnęli wyniki LEPSZE niż uczniowie z całego kraju i LEPSZE, niż uczniowie z całego Mazowsza.

Konkurs ogólnopolski ?Olimpusek? sesja wiosenna”: JĘZYK ANGIELSKI: 6 laureatów oraz 6 wyróżnionych. Trzech laureatów w klasie I, dwóch laureatów w klasie II, jeden laureat w klasie III. MATEMATYKA: Jeden laureat i trzy dyplomy uznania w klasie III.