Aktywności uczniów

Uczniowie Słonecznej Szkoły, Szymon, Mikołaj, Bartosz i Michał wzięli udział w konkursie “Nowy rok z programowaniem online” organizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Celem konkursu jest promocja nauki programowania wśród nauczycieli, rodziców i uczniów klas 1-6 szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polegało na odpowiedzi w dowolnej formie na pytanie: “Dlaczego to właśnie dla nas powinni przeprowadzić warsztaty online z programowania?”.

Szymon przygotował rymowankę, Bartosz wierszyk, Michał rysunek, natomiast Mikołaj filmik, w którym wykorzystał zaprogramowanego przez siebie robota.
Bardzo dziękujemy chłopcom i ich rodzicom za zaangażowanie w ten konkurs! Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Szkolny opiekun konkursu: pani Paulina Mroczek

Prace uczniów można zobaczyć tutaj:

Szymon: Praca_Szymon

Mikołaj: Film_Mikołaj