Filharmonia dla dzieci w Słonecznej Szkole!

Filharmonia dla dzieci rozpoczyna NOWY SEZON KONCERTOWY. Sezon Koncertów Rodzinnych rozpocznie się w sali Słonecznej Szkoły Podstawowej -zatem po koncercie czeka na Dzieci plac zabaw! SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Koncerty Filharmonii dla Dzieci cieszą się ogromnym powodzeniem. Bilety wyprzedawane są przed czasem, tworzą się listy rezerwowe, a możliwości odkupienia wejściówek nierzadko poszukuje się także przez Facebook. Odbywają się od września 2017r a dotąd uczestniczyło w nich 10 tys słuchaczy małych i dużych.  Nasza Słoneczna Szkoła jest od początku wyłącznym edukacyjnym partnerem projektu.

W każdym miesiącu koncerty przedstawiają inny pomysł na muzyczne zabawy, występują tu świetni artyści. „Trzeba bywać, żeby nauczyć się bywać, trzeba doświadczać sztuki żeby kształtował się smak i indywidualny gust, i dobrze się trzeba przy tym bawić żeby sztuka oznaczała  radość i przyjemność. To uczy dzieci swobodnego poruszania się po świecie kultury i sztuki w przyszłości, a bez tego trudno mówić o dobrej edukacji” mówi Anna Szarek, twórczyni i dyrektor projektu (również twórczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów). Tradycją są kolorowe koncertowe książeczki, które dostają wszystkie dzieci, a które pozwalają utrwalić w domu – także przez zabawę, kolorowanki, zgadywanki– wiedzę zdobytą podczas koncertu. Na koncertach bawią się też dobrze Rodzice i Dziadkowie, zdarza się, że przybywają bez dzieci- po prostu posłuchać różnorodnej pięknej muzyki i poznać nowe ciekawostki ze świata kultury.

WRZESIEŃ / 27-29 „Wspomnienia z wakacji”

Muzyka z Norwegii, Grecji, Czech, Francji, Włoch, a nawet z Buenos Aires!

W programie: znakomita różnorodna muzyka od Greka Zorby po „W Grocie Króla Gór”, poznawanie instrumentów, sporo nowej wiedzy i muzyczne zabawy.
Wystąpią wyjątkowi artyści:
Piotr Kopietz – jedyny w Polsce mistrz francuskiego niezwykłego instrumentu akordina, jeden z kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie, oraz znakomity akordeonista -laureat kilkunastu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali muzycznych, przywiezie 3 instrumenty. Wraz z nim wystąpi niezwykle utalentowany multi-instrumentalista Mateusz Szemraj, który gra m.in. na gitarze klasycznej, elektrycznej, bezprogowej, oraz na instrumentach etnicznych takich jak oud, rubab, sarod, cymbały i ngoni. Mateusz koncertował m.in. na festiwalach Męskie Granie, Skrzyżowanie Kultur, Ethno Port, Off Festival i zdobył wiele nagród festiwalowych. Do Filharmonii dla Dzieci przywiezie gitarę i instrument etniczny. Dwa flety przywiezie dla dzieci Agnieszka Rogowiecka -również znakomity muzyk, finalistka programu Artist Diploma in Music w nowojorskiej Julliard School, stypendystka francuskiej L’Académie musicale de Villecroze i czterokrotna stypendystka Ministra Kultury Luksemburga.

Instrumenty tego koncertu: akordeon, akordina, bandoneon, gitara, instrumenty folkowe, flet poprzeczny, flet piccolo.

29.09. niedziela, g.13.00 KONCERT RODZINNY

sala: Słoneczna Szkoła Podstawowa w Kobyłce ul. Brzechwy 5

BILETY: 15zł, dzieci do roczku bezpłatnie. Zamówienia: bilety@FilharmoniaDladzieci.pl

biuro obsługi widzów:  tel 737-169-961

Projekt jest dofinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego, partnerem Filharmonii dla Dzieci jest Słoneczna Szkoła Podstawowa w Kobyłce, partnerem działań Fundacji jest firma Nuctech S.A.