Filharmonia dla dzieci w Słonecznej Szkoły!

Filharmonia dla Dzieci zaprasza na zakończenie sezonu. Ostatnie koncerty przed wakacjami odbędą się 9 maja w Zielonce w hotelu “U Pietrzaków” i 12 maja w Kobyłce w Słonecznej Szkole Podstawowej, a zatytułowane będą STRADIVARIUS.

Zakończenie sezonu będzie programem wyjątkowym. Artyści wykonywać będą dla dzieci „Cztery Pory Roku” Antonia Vivaldiego. Koncerty (Pory Roku to 4 koncerty na skrzypce) przeplatane będą tajemniczymi historiami o najpiękniejszych instrumentach świata, lutniczych rodach, duszach muzycznych, i …zwierzątkach, które ukryły się w Porach Roku, a których naśladowanie bardzo konkretnie opisuje w partyturze maestro Antonio.

Nadzwyczajni goście odwiedzą Filharmonię dla Dzieci. Solistą koncertów będzie znakomityskrzypek Piotr Gładki – dyrektor Wiener Solisten Orchester. Akompaniować mu w Porach Roku będzie zespół złożony z muzyków polskich i austriackich. Dzieci poznają i usłyszą m.in. wspaniałe włoskie skrzypce Testore z 1730 roku, wiedeńską wiolonczelę Stauffer, oraz wiedeński kontrabas Feilnreiter. Zobaczyć tak piękne stare instrumenty to już jest niesamowite, a co dopiero słuchać granego na nich Vivaldiego.

Projekt Filharmonia dla Dzieci -2019 dofinansowany jest ze środków Powiatu Wołomińskiego. Partnerem Filharmonii dla Dzieci jest Słoneczna Szkoła Podstawowa w Kobyłce.

Patronat medialny: RMF Classic, Moja Gazeta Regionalna, Czasdzieci.pl. , wwl24.info, iKobylka.

Koncerty poranne : 9 maja, czwartek, g.9.30, g.11.30. Zielonka, hotel „U Pietrzaków” ul.Lipowa 20

Koncert rodzinny: 12 maja, niedziela g.13.00. Słoneczna Szkoła Podstawowa w Kobyłce, ul.Brzechwy 5

Bilety: biuro obsługi widza tel 737-169-961, cena 15 zł, dzieci do roczku bezpłatnie.

bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl   http://www.FilharmoniaDlaDzieci.pl